Řečníci

Gerben Wierda
Gerben C. Th. Wierda M.Sc. MBA (1961) pracuje jako enterprise architekt pro společnost APG, která v nizozemských penzijních fondech spravuje aktiva v hodnotě přibližně 480 miliard euro pro 5 milionů osob.
Předtím byl (mimo jiné) vedoucím architektem soudnictví v Nizozemsku, vedoucím forenzního IT oddělení nizozemského forenzního institutu.
Ve svém volném čase je nezávislým autorem blogů (z nichž ústřední je https://ea.rna.nl/) a knih, založených na zkušenostech ze skutečného světa v komplexních prostředích a příležitostně poskytuje rady nebo školení / koučování.
Je autorem knih Mastering ArchiMate (nyní ve třetím vydání) a Chess and the Art of Enterprise Architecture.
Gerben C. Th. Wierda M.Sc. MBA (1961) works as enterprise architect (current role: team coordinator architecture and design) for APG, which manages approximately 480 Billion Euro in assets for roughly 5 million participants in a number of Dutch collective pension funds.
Before that he was (amongst other things) Lead Architect of the Judiciary in The Netherlands, Head of the forensic IT department of the Dutch Forensic Institute.
In his spare time he is an independent author of blogs (of which the central one is https://ea.rna.nl/) and books, based on real world experiences in complex enterprises (of himself or his network) and (very occasionally) gives advice or provides training/coaching.
His books are Mastering ArchiMate (now in its third edition) and Chess and the Art of Enterprise Architecture.
Enterprise architekt a autor knih o EA

Petr Beneš
Petr Beneš působil přes 20 let v bankovnictví. Kromě České republiky pracoval v Polsku, USA a Thajsku, kde otevíral banku na zelené louce. Posledních 10 let pracoval jako CIO ve dvou českých bankách – v GE Money (Moneta) a v České spořitelně. Má osobní zkušenost s převodem velké firmy do prostředí veřejného cloudu.
V roce 2016 spoluzaložil 6D, která pomáhá firmám i jednotlivcům adaptovat se na technologické a společenské změny. Věnuje se dopadům digitalizace nejen na svět byznysu a sociální prostředí, ale i tomu, jak současná civilizační revoluce proměňuje naše indivuální zvyky a hodnoty.
Petr se věnuje vlivu firemní kultury na efektivní fungování týmů a propojování světa korporací a startupů. Působí jako Expert/Mentor v startupovém inkubátoru UP21, kde pomáhá uvádět do života inovativní podnikatelské záměry začínajících firem.
Celou svou kariéru se Petr pohybuje na rozhraní technologií a byznysu. Poslední roky jako CIO, ale také jako umožňovač, měnič prostředí, kouč a propojovač lidí. “Zjednodušování je moje mantra,… jsem extrovert, věřím, že míň je víc a věřím v tady a teď. Rád se udržuji ve střehu mimo komfortní zónu, protože si uvědomuji, že za zánikem většiny civilizací v historii stál nadměrný blahobyt …” říká Petr Beneš.
Ex-CIO, Technoptimista, kouč, spoluzakladatel 6D

Marc Lankhorst
Marc Lankhorst působí jako konzultant a poradce v komerční i veřejné sféře v Nizozemsku a vyučuje modelování architektury na obchodních a akademických kurzech. Jako mezinárodně uznávaný ideový tvůrce podnikové architektury vede vývoj portfolia BIZZdesignu na poli služeb, metod, technik a nástrojů. V minulosti Marc vedl projekt ArchiMate, koordinoval spolupráci mezi zástupci vlády, průmyslu a akademické sférym, jehož cílem bylo modelování, vizualizace a analýza podnikové architektury a na jehož základě vznikl mezinárodní standard ArchiMate.
Marc je autorem mnoha vědeckých a obchodních publikací, k jeho nejznámějším patří „Enterprise Architecture at work“ a “ Agile Service Development“. V současnosti je členem představenstva Fóra Holandské Architektury (NAF) a členem ArchiMate Fóra v The Open Group.
Enterprise architekt a konzultant, BiZZdesign

Vladimír Dzurilla
Vladimír Dzurilla vystudoval Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě, absolvoval studijní pobyt v Nizozemí a studium na Britské Open University. Pracoval ve společnostech Accenture, O2 jako konzultant a poradce managementu u projektů výměny a implementací velkých IT systémů a zavádění organizačních a procesních změn. Od května 2016 do současné doby zastává funkci generálního ředitele státního podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb, jejímž hlavním úkolem je poskytování ICT služeb pro státní správu a provoz Národního datového centra. Od ledna 2018 zároveň vede Národní agenturu pro komunikační a informační technologie, s. p. Ta tvoří strategie neveřejných komunikačních sítí, včetně návrhů implementace vhodných bezpečnostních opatření a dodává sdílené služby pro veřejnou správu. Vladimír Dzurilla rovněž působí jako poradce předsedy vlády pro oblast ICT a digitalizaci a v únoru letošního roku byl jmenován do funkce Zmocněnce vlády pro oblast IT a digitalizace. V rámci této pozice vytváří a realizuje strategickou koncepci Digitální Česko, která přispívá k výraznému posunu v oblasti státního IT a digitální ekonomiky.
Poradce předsedy vlády pro ICT a digitalizaci

Milan Rubeš
Enterprise architekt pomáhající komerčním i veřejným organizacím se zavedením nebo zlepšením architektury, s definicí a formulací obchodní strategie a jejím převedením do srozumitelné podoby a do dílčích architektur.
Přední odborník a školitel modelovacího jazyka ArchiMate a rámce TOGAF a jejich kombinace s dalšími architektonickými standardy a technikami (Zachman, BIAN, ITIL apod.)
Enterprise architekt a školitel, Goodea

Ondřej Felix
Ondřej Felix je přední architekt českého e-Governmentu a digitální šampion České republiky (digitální šampion působí na ministerstvu vnitra a jeho úkolem je propagovat využívání ICT mezi širokou veřejností). V minulosti působil mimo jiné jako vedoucí české pobočky Oracle a jako ředitel této společnosti pro oblast veřejných služeb ve střední a východní Evropě. Byl rovněž předsedou představenstva Českého Telecomu a jeho generálním ředitelem.
Digitální šampion, Ministerstvo vnitra

Petr Kuchař
Vystudoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze. V roce 1991 začátek podnikání, v roce 1992 spoluzaložil dnešní ABRA Software a.s., jednoho z velkých českých producentů ekonomického software pro firmy a podnikatele. Pracoval na vývoji několika řad sw ABRA v mnoha technických i manažerských rolích, naposledy jako ředitel pro strategické zákazníky. Během podnikání od roku 2007 členem ŘV a později i členem představenstva SPIS (dnes ICT Unie). Zakladatel a vedoucí pracovní skupiny pro Elektronické standardy výměny dat v ICTU, která stojí za českým národním standardem elektronické fakturace ISDOC. Od roku 2010 člen Mnohostranného národního fóra pro elektronickou fakturaci, zástupce České republiky v Evropském fóru pro elektronickou fakturaci. V listopadu 2014 opouští pozice v ABRA Software i ICT Unii a přijímá výzvu náměstka Ministerstva vnitra pracovat v roli Hlavního architekta eGovernmentu. Českou veřejnou správu chce posunout dopředu tím, že prosadí zavedení plošného elektronického OP, jako identitního prostředku občana ČR a základního klíče ke skutečnému samoobslužnému eGovernmentu.
Hlavní architekt eGovernmentu, Ministerstvo vnitra

Miroslav Řehák
Miroslav je Enterprise a Business Architect pohybující se více než 20 let v oblasti bankovnictví. Poslední roky v korporátním bankovnictví. Zaměřuje se na analýzu business strategií, rozpracování business idejí a návrh architektonických variant.
Své zkušenosti a znalosti předává srozumitelnou a poutavou formou.
Business architekt a školitel, Goodea

Martin Tajtl
Martin Tajtl pracuje jako vedoucí oddělení architektury úřadu Generálního finančního ředitelství. Je zodpovědný na projekt nového daňového informačního systému spjatého s transformací Finanční správy a daňového systému ČR. V minulosti působil na Odboru hlavního architekta eGovernmentu Ministerstva vnitra a na České obchodní inspekci. Aktivně se věnuje rozvoji otevřených dat a proklientském přístupu v poskytování služeb veřejné správy vůči občanům.
Enterprise architekt, Finanční správa ČR

Pavel Hrabě
Nezávislý konzultant ve společnosti HEAcon, která poskytuje služby v oblasti Enterprise architektury veřejným a komerčním organizacím. Spolupracuje s Vysokou školou ekonomickou v Praze, kde vyučuje EA jako metodu řízení.
Od května 2015 pracuje jako konzultant Odboru hlavního architekta eGovernmentu na Ministerstvu vnitra ve funkci hlavního metodika Národní architektury ČR.
Pavel je autorem práce Koncepce enterprise architektury veřejné správy České republiky.
Hlavní metodik Národní architektury veřejné správy ČR

Jiří Khun
Již více než 15 let se pohybuje v oblasti návrhu a implementace komplexních informačních systémů a řízení komplexních programů rozvoje IS. V posledních 8 letech se úzce zaměřuje na agilní způsoby rozvoje produktů a s tím spojenou digitální transformaci. Jako lídr KPMG Agile CoE se účastní řady implementačních projektů zavádění agilních transformací v různých odvětvích v ČR i v zahraničí a školení v oblasti agile. V neziskové organizaci zastřešující projektové manažery IPMA je zodpovědný za rozvoj a certifikaci Agile Leadership v České Republice.
Senior Manager, konzultant, KPMG

Jakub Illner
Jakubovo jméno je velmi úzce spjato se společností Oracle. Je dokonce jedním ze zakládájících zaměstnanců české pobočky společnosti. Velmi rychle získal zkušenosti z oblasti informační architektury, datového modelování a návrhu datových skladů. Působil jako hlavní architekt při návrhu těchto řešení u celé řady významných zákazníků v ČR. Díky svým zkušenostem a odbornosti získal roli v mezinárodním týmu globálních architektů. Nyní působí v rámci celého regionu a v jeho portfoliu je možné najít zákazníky od západní Evropy až po oblast Perského zálivu. Jeho odborný záběr se rozšířil na oblast celopodnikové architektury, konkrétně na její praktické použití s ohledem na prudký rozvoj a nasazování moderních informačních technologií v IT řešeních.
Solution architect, Oracle

Jan Laštovička
Jan Laštovička pracuje jako programátor u firmy Metada s.r.o. Ve své praxi se zaměřuje na tvorbu modelovacích převážně vizuálních jazyků, které nejlépe popisují určitou oblast. Uživatelé takových jazyků se můžou lépe soustředit na problém, který je trápí a méně se zabývat nepodstatnými detaily.
Vizionář a expert na modelování, Metada